Pasteura 5, Warszawa
+48 22 55 32 133
makerspace@uw.edu.pl

Aktualności

 

12 czerwiec 2020

Mimo zakończonej już akcji zgłosiło się do nas kilka instytucji, które prosiły o dostewę przyłbic. Nie pozostaliśmy obojętni na te prośby i przy okazji nowej akcji przekazaliśmy przyłbicę trzem kolejmym instytucją zwiększając tym sumaryczny wynik do 12121 przekazanych przyłbic!

Ostatnio rozpoczeliśmy nową akcję "Przyłbice na start", która to akcja ma wyposażyć studentów i pracowników pracujących w laboratoriach oraz pomóc zaliczać egzaminy, których obecność studenta jest obowiązkowa (np. egzaminy językowe). Aby poznać szczegóły zapraszamy na stronę akcji.

 

25 maja 2020

Mamy to! Akcja “Materiały dla Medyków” odniosła spektakularny sukces - przekazaliśmy 12033 przyłbic do 239 placówek medycznych w całej Polsce!

Jako że dziś jest ostatni dzień akcji, chcielibyśmy raz jeszcze gorąco podziękować wszystkim, którzy pomagali nam przez ostatnie dwa miesiące. Dziękujemy naszym wspaniałym, pracowitym jak nikt Wolontariuszom z Wydziału Fizyki UW oraz Darczyńcom, którzy na bieżąco wysyłali filament i przekazywali fundusze na pozostałe materiały do produkcji przyłbic.

Dziękujemy także Sponsorom i Partnerom akcji: AVIVA, Lenovo, InPost, grupa Pracuj, Uber, drukarnia Wallstory, Domino’s Pizza, Mitsubishi Chemical Performance Polymers (MCPP), Danje Polymer, Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Archeologii UW, Makerspace@UW oraz Inkubator UW. To dzięki Wam możliwe było kilkukrotne zwiększenie produkcji przyłbic wtedy, kiedy było to najważniejsze.

Ogromne podziękowania należą się również Władzom Wydziału Fizyki UW, na których wsparcie mogliśmy liczyć od pierwszego do ostatniego dnia akcji. Bez dostępu do budynku, infrastruktury, pracowników oraz zasobów finansowych Wydziału, przeprowadzenie akcji byłoby niemożliwe.

Jesteśmy niesłychanie dumni z tego, że w sytuacji kryzysowej społeczność Uniwersytetu Warszawskiego w postaci zarówno studentów, doktorantów, jak i pracowników stanęła na wysokości zadania i wspomogła pracowników ochrony zdrowia w sposób odczuwalny w skali całego kraju.

 

15 maja 2020

Stało się! Wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć cel, o którym marzyliśmy od samego początku jakim jest wyprodukowani i przekazania 10 tys. przyłbic dla medyków. Udało nam się dziś dostarczyć w sumie 10333 taklich przyłbic do 203 placówek ochrony zdrowia w całej Polsce! Jeszcze zostało nam trochę zasobów i sił, więc to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo!

O naszym sukcesie można przeczytać na stronie Uniwersytetu Warszawskiego:

https://www.uw.edu.pl/sukces-akcji-wydzialu-fizyki-uw-10-tys-przekazanych-przylbic/

 

9 maja 2020

Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie naszej akcji! Oficjalnie kończymy zbiórkę zarówno filamentów jak i funduszy na naszą akcję "Materiały dla medyków". Zebraliśmy już wystarczającą ilość filamentu i funduszy aby osiągnąć założony przez nas cel 10 000 przyłbic! Wszystkie zebrane środki zostaną w całości spożytkowane na pomoc medykom w walce z COVID-19. Jeżeli nawet jakieś materiały dotrą jeszcze do nas to również je wykorzystamy, osiągając więcej niż zakładane 10 000 przyłbic.

 

5 maja 2020

Do grona wspierających dołącza Grupa Pracuj, która wspiera nas w zakresie części zamiennych i serwisowania naszych drukarek 3D. Dzięki ich pomocy możemy także wysłać kolejne 320 przyłbic. Dziękujemy!

 

 

 

4 maja 2020

Świętujemy wielki sukces! Udało się nam tylko dzisiaj złożyć, spakować i wysłać rekordowe 1000 przyłbic! Tym samym w sumie wysłaliśmy ich już 7762, co oznacza, że dobiliśmy do kolejnego kamienia milowego akcji: wspólnie z firmą AVIVA przekazaliśmy już 6000 przyłbic! Serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami!

O naszym sukcesie można również przeczytać na stronie Uniwersytetu Warszawskiego:

https://www.uw.edu.pl/6-tys-przekazanych-przylbic-z-wydzialu-fizyki-uw/

 

 

 

1 maja 2020

Mimo święta pracy u nas praca wre! Dzięki kolejnemu zespołowi badawczemu z Wydziału Fizyki UW otrzymaliśmy wczoraj następną drukarkę 3D, którą włączyliśmy do farmy drukującej przyłbice. Teraz mamy ich w sumie 20, a nasze możliwości rosną aż do 320 mocowań na dobę! Dziękujemy!

 

29 kwietnia 2020

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od dzisiaj firma Dominos Pizza dołącza do grona naszych sponsorów! Dzięki nim nie tylko nasi wspaniali Wolontariusze, ale także liczni pracownicy ochrony zdrowia w całej Polsce mają zapewniony obiad w postaci pysznej pizzy :) Dziękujemy!

 

 

 

 

28 kwietnia 2020

W sumie przekazaliśmy już aż 5468 przyłbic do 105 placówek i instytucji. Pobiliśmy również swój rekord dziennej wysyłki - obecny to 777 sztuk. :) O naszym sukcesie można też przeczytać na stronie Uniwersytetu Warszawskiego:

https://www.uw.edu.pl/5-tys-przekazanych-przylbic-z-wydzialu-fizyki-uw/

jak i zobaczyć materiał o nas przygotowany przez Uniwerek.TV:

https://www.youtube.com/watch?v=3dIQGE8vlYk

 

22 kwietnia 2020

Właśnie przekroczyliśmy 4000 przekazanych przyłbic do 82 placówek i instytucji. Udało się również nawiązać współpracę z drukarnią Wallstory, dzięki której możemy szybciej i równiej pociąć na kawałki naszą folię PET, co z kolei oszczędza nam bardzo dużo czasu w trakcie wycinania szybek ochronnych do przyłbic na ploterze laserowym. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

 

 

 

20 kwietnia 2020

Przekazaliśmy już medykom z całej Polski 3171 przyłbic. W końcu możemy się Wam również oficjalnie pochwalić, że zaczęła nas wspierać firma Lenovo! Lenovo nie tylko zapewniła filament na aż tydzień drukowania wszystkich 19 naszych drukarek, ale także wsparła naszą akcję o cztery ultranowoczesne laptopy do pracy nad ulepszaniem naszych trójwymiarowych projektów przyłbic. Dziękujemy!

 

 

PS: Udało nam się dzisiaj pobić rekord ilości złożonych i przekazanych przyłbic w jeden dzień: 760! :)

 

17 kwietnia 2020

Przekazaliśmy już medykom 2421 przyłbic. Informacja o naszej akcji na stronie głównej Uniwersytetu Warszawskiego: 

https://www.uw.edu.pl/60-instytucji-medycznych-otrzymalo-przylbice-z-wydzialu-fizyki-uw/

 

14 kwietnia 2020

Przekazaliśmy już medykom ponad 1000 przyłbic. Udało się już wdrożyć do pracy kolejne 10 drukarek zakupionych dzięki ogromnemu wsparciu firmy AVIVA. Dzięki nowym drukarkom możemy zwiększyć produkcję do ponad 300 przyłbic na dobę! Dziękujemy!

 

 

 

12 kwietnia 2020

Piszą o nas w mediach. Już wkrótce będziemy mogli uruchomić 10 nowych drukarkek 3D, które ufundowała wspierająca nas firma AVIVA! Dzięki firmie AVIVA będziemy mogli produkować ponad 300 przyłbic dziennie! Nowe drukarki zostaną złożone i wdrożone przez nasz Zespół oraz ochotników z Inkubatora UW. Możecie o nas poczytać także w TVN24:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/koronawirus-w-warszawie-studenci-uw-i-pw-drukuja-przylbice-4551579

 

11 kwietnia 2020

Kochani Darczyńcy! Bardzo dziękujemy za całe ogromne wsparcie, które na bieżąco od Was otrzymujemy! Przekazaliście na akcję już ponad 100 kg filamentu! Dzięki Waszej pomocy powstanie kolejne 2 000 przyłbic :)

Dodatkowo dzisiaj rozpoczeliśmy drukowanie na filamencie, który dzięki Danje Polymer otrzymaliśmy z MCPP Mitsubishi Chemical. Dostaliśmy aż 100 szpul materiału!

 

 

10 kwietnia 2020

Do Partnerów naszej akcji dołącza Instytut Archeologii UW! Dzięki ich zaangażowaniu produkcja przyśpiesza - dziękujemy! Podziękowania należą się także wolontariuszom produkującym części do przyłbic na prywatnych drukarkach 3D w swoich domach. Akcja wyraźnie nabiera tempa, co nas bardzo cieszy!

 

 

 

9 kwietnia 2020

Od dziś placówki medyczne w Warszawie mogą od nas odbierać paczki nie tylko osobiście, ale także od kierowców firmy Uber! Dzięki wsparciu firmy Uber czas takiej dostawy po Warszawie został kilkukrotnie skrócony. Dziękujemy!

 

 

 

8 kwietnia 2020

Od dzisiaj wszystkie paczki, które rozsyłamy poza Warszawę dostarcza firma InPost! Dziękujemy za pomoc!

 

 

 

8 kwietnia 2020

Jeszcze nie możemy zdradzić Wam wszystkich szczegółów, ale prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma dużymi firmami, które są bardzo zainteresowane wsparciem naszej akcji. W planie jest nie tylko sfinansowanie filamentu, ale także dokupienie do naszej małej "farmy" kolejnych dziesięciu drukarek. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli Wam wszystko opowiedzieć. Nasze aktualne tempo produkcji to około 130 przyłbic dziennie!

 

1 kwietnia 2020

Nasz zespół się powiększa! Pracuje z nami coraz więcej wolontariuszy: studentów, doktorantów jak i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Wspólnymi siłami rozwijamy akcję i produkujemy już ponad 100 przyłbic dziennie! To nie żart! :)

 

28 marca 2020

Dzięki życzliwości pracowników Wydziału Fizyki UW powiększyliśmy naszą farmę drukarek o 2 dodatkowe sztuki. W sumie pracuje już 9 drukarek 3D. Dziękujemy!

 

 

 

24 marca 2020

Mamy niesłychaną przyjemność ogłosić, że narodziła się koncepcja druku 3D przyłbic dla medyków w przestrzeni Makerspace@UW wykorzystując naszą dostępną infrastrukturę (w tym 7 naszych drukarek 3D)  oraz model przyłbicy opracowany i udostępniony przez firmę Prusa Research. Gotowe przyłbice będą dostarczane, całkowicie za darmo pracownikom ochrony zdrowia w całej Polsce.

Nasza Drużyna składa się ze studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Fizyki UW. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale już teraz produkujemy około 24 przyłbice dziennie. Będziemy informować Was na bieżąco o postępach prac w Makerspace!