Pasteura 5, Warszawa
makerspace@uw.edu.pl

O nas

Makerspace@UW to nie tylko przestrzeń Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ale i społeczność oraz sposób myślenia. W tym przedsięwzięciu pomaga nam zespół Inkubatora UW z którym mamy wiele wspólnych celów. Nasza inicjatywa jest skierowana do wszystkich osób społeczności Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które chciałyby robić w swoim życiu coś więcej. Na pewno odnajdą się tu aspirujący twórcy, praktycy, pasjonaci nowych technologii ale też osoby poszukujące dopiero swojej pasji. Mamy nadzieję, że Makespace@UW będzie nas stymulować do wspólnego działania, w wyniku czego powstanie wiele ciekawych projektów i inicjatyw. Nasza działalność jest efektem realizacj projektu Centrum Nowych Technologii ‘Ochota’ – drugi etap budowy budynku Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT II.2).

W ramach Makerspace@UW oferujemy społeczności akademickiej ciekawe warszaty, dostęp do specjalistycznego sprzętu, porady eksperckie oraz przestrzeń do pracy, całkowicie za darmo.

Nasz zespół

Nasz zespół to grupa naprawdę wyjątkowych ludzi, związanych z Wydziałem Fizyki lub z Inkubatorem UW, którzy swoje pasje rozwiją w Makerspace@UW. Piotrek i Kamil konstruują kolejne projekty elektroniczne, Patryk i Janek doskonalą się w sztuce druku 3D. Dominika zajmuje się projektowaniem i tworzeniem różnych kreacji a naszą złotą rączką tworzącą cuda z drewna jest Marcin. Wszyscy staramy się aktywnie rozwijać przestrzeń i wspierać ich uczestników, a Asia dba o nas od strony administracyjnej. Nad wszystkim pieczę trzyma prof. Andrzej Wysmołek. Wszyscy chętnie pomożemy Wam w realizacji własnych pasji. Pozdrawiamy!

Joanna Papierska
Dominika Wasiak